Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2-е полугодие 2020-2021 уч. год

развернуть

 

СТУДЗЕНЬ

23

3 а

Квэст- гульня “Ярмарка прафесій”

Ганчарык Н.М.

3 б

Пазнавальная- гульня “Кім быць?”

Храпко С.М.

3 в

Ралевая гульня  “Калі я вырасту я стану…”

Данілава М.Ў.

Свая гульня “Свет прафесій”

Яфіменка І.Ў.

Інфарм – дайджэст “Новы час – новыя прафесіі”

Капуста І.А.

Віктары “ У свеце прафесій”

Васілеўская Н.І.

Дзелавая гульня “Дарогі, якім мы выбіраем”

Багарэвіч В.Ч.

Кіналекторый  “Усе прафесіі патрэбны”

Сакалоўская В.І.

Міншчына спартыўная

Лыжныя гонкі “Усе на старт”

Алейнік І.І.

30

4 класы

Квэст “Маладое пакалення за энергазберажэнне”

Кульпіна Г.С.

7 класы

Віктарына “Энергазберажэнне – важнае уменне”

Бадановіч К.Ю.

10 класы

Вусны часопіс “ Энергазберажэнне – справа кожнага”

Мілясевіч Л.І.

Міншчына спартыўная

Міні- турнір па шашках “ Ход канём”

Курбан Н.М.

ЛЮТЫ

6

11

Вечар сустрэч “А годы ляцяць…”

Барташэвіч Л.А.,

Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Русецкая А.М.

Міншчына спартыўная

Спартыўныя гульні “Снежныя забавы”

Новік Дз.М.

13

3 класы

Спартландыя “Усе на старт”

Ганчарык Н.М.

6 класы

Відэа журнал “Сцежкамі здароўя”

Капуста І.А.

9 класы

Круглы стол “ У краіне здароўя”

Сакалоўская В.І.

Міншчына спартыўная

Міні- турнір па настольным тэнісе “Залаты сніч”

Алейнік І.І.

20

1-11

Конкурсна- гульнёвая праграмма “Рыцары жывуць сярод нас”

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Русецкая А.М.

 

27

4 клысы

Ралевая гульня “Юны фінансіст”

Ярмак В.І,

7 класы

Квэст- гульня “Я ведаю фінансавую граматнасць”

Мархель К.Ю.

10 класы

Дзелавая гульня “Сакрэты фінансавага поспеху”

Васілеўская Л.Ч.

Міншчына спартыўная

Спартыўныя спаборніцтвы “ У здаровым теле здаровы дух”

Новік Дз.М.

САКАВІК

6

1-11

Святочны канцэрт “Да свята 8 сакавіка”

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Русецкая А.М.

 

Міншчына спартыўная

Міні- турнір “А ну ка, девачкі”

Алейнік І.І.

13

2 класы

Спартландыя “Моцныя, смелыя, лоўкія”

Глінская- Басалай Т.В.

5 класы

            Спартыўнае свята “О спорт, ты свет!”

Алейнік І.І.

8 класы

Брэйн- рынг “ 10 правіл здароўя”

Власава І.Ф.

Міншчына спартыўная

Міні- турні па шашкам “Лепшы за усіх”

Курбан Н.М.

20

2-11

Конкурс “Міс вясна – 2021”

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Міншчына спартыўная

Міні- турнір па піянерболе “Мяч над сеткай”

Новік Дз.М.

27

3 класы

Гульня – казка “Пра закон і не толькі”

Данілава М.У.

6 класы

Квэст- гульня “Я і закон”

Яфіменка І.У.

9 класы

Круглы стол “Злачынства і пакаранне”

Багарэвіч В.Ч.

Міншчына спартыўная

Спартыўныя гульні “Лоўкі. Сільны. Смелы”

Алейнік І.І.

КРАСАВІК

3

1-11

Суквецце талентаў

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Міншчына спартыўная

Кніга рэкордаў Ракаўскай школы

Новік Дз.М.

10

4 класы

Конкурс малюнкаў “Спартыўная планета”

Анішчанка Т.Ю.

7 класы

Пазнавальная гульня “ Сябруем са спортам”

Багдановіч К.Ю.

10 класы

Таварыская сустэча па валейболе “Лепшы за ўсіх”

Мілясевіч Л.І.

Міншчына спартыўная

Гульні на свежым паверты “Здаровае пакаленне”

Алейнік І.І.

17

2

Экалагічныя тропы “Сцежкамі роднай зямлі”

Яновіч Г.Б.

5

Тымураўскі рэйд “Дрэвы, кветкі і птушкі не заусёды могуць абараніцца”

Русецкая А.М.

8

Экалагічны дэсант “Стань прыгажэй, мой любы Ракаў”

Ярмак В.І.

Міншчына

 

 

24

2-11

Дзень памяті “Чарнобыль памяць і боль”

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Міншчына спартыўная

Міні- турні па настольным тэнісе “Хуткі мяч”

Новік Дз.М.

МАЙ

1

2-11

Экалагічны дэсант “Стань прыгажэй, мой любы Ракў”

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Міншчына спартыўная

Спартыўныя гульні “Беларускія народныя гульні”

Алейнік І.І.

8

3

Віктарына “Что я деваю пра спорт?”

Храпко С.М.

6

Тэст – гульня “Які спорт мне подыходзіць”

Васілеўская Н.І.

9

Кіналекторый “Спартыўная нацыя”

Сакалоўская В.І.

Міншчына спартыўная

Спартыўная эстафета “У здаровм целе – здаровы дух”

Новік Дз.М.

15

1-11

Конкурс ваенна- патрыятычнай песні “Вікторыя”

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Русецкая А.М.

 

Міншчына спартыўная

Спартыўнае шматбор’е “Мы за здаровы лад жыцця”

Алейнік І.І.

22

2-11

Агульнашкольны турыстычны злёт

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Русецкая А.М.,

Курбан Н.М.

Алейнік І.І.,

Новік Дз.М.

29

2-8,10

Да міжнароднага свята абароны дзяцей “Свята дзяцінства”

Класныя кіраўнікі 2-8,10 класаў, Рыпінская Т.Ю.,

Бялоцкая Н. Дз.,

Русецкая А.М.

 

 

свернуть

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2-е полугодие 2020-2021 уч. год

развернуть

Мерапрыемствы 6 школьнага дня на 2-е паўгоддзе 2020-2021 навучальнага года

02.01

Дзень здароўя “Зімовыя забавы” (2,5,8 класы)

Глінская-Басалай Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

09.01

Дзень здароўя і спорту (4,7,10 класы)

Анішчанка Т.Ю., Кульпіна Г.С., Ярмак В.І., Мархель К.Ю., Багдановіч К.Ю., Васілеўская Л.Ч., Мілясевіч Л.І.

16.01

Калядная сустрэча “Калядная зорка” (2-11класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

23.01

Дзень профарыентацыі

“Дзіўны свет прафесій” (3,6,9 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч., Сакалоўская В.І.

30.01

Дзень энергазберажэння “Маладое пакаленне за энергазберажэнне” (4,7,10 класы)

Анішчанка Т.Ю., Кульпіна Г.С., Ярмак В.І., Мархель К.Ю., Багдановіч К.Ю., Васілеўская Л.Ч., Мілясевіч Л.І.

ЛЮТЫ

06.02

Вечар сустрэч “А гады ляцяць…”

(11 клас)

Барташэвіч Л.А., Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

13.02

Дзень здароўя і спорту (3,6,9 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч., Сакалоўская В.І.

20.02

Конкурсна-гульнявая праграма для тат “Рыцары сярод нас” (1-11 класы)

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

27.02

Дзень фінансавай граматнасці

“Юны фінансіст” (4,7,10класы)

Анішчанка Т.Ю., Кульпіна Г.С., Ярмак В.І., Мархель К.Ю., Багдановіч К.Ю., Васілеўская Л.Ч., Мілясевіч Л.І.

САКАВІК

06.03

Святочны канцэрт “Да свята 8 сакавіка” (1-11 класы)

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

13.03

Дзень здароўя і спорту (2,5,8 класы)

Глінская-Басалай Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

20.03

Конкурс “Міс вясна – 2021”

(2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

27.03

Дзень прафілактыкі злачынстваў і правапарушэнняў “Я і Закон”

(3,6,9 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч., Сакалоўская В.І.

КРАСАВІК

03.04

Конкурс “Суквецце талентаў” (2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

10.04

Дзень здароўя і спорту (4,7,10 класы)

Анішчанка Т.Ю., Кульпіна Г.С., Ярмак В.І., Мархель К.Ю., Багдановіч К.Ю., Васілеўская Л.Ч., Мілясевіч Л.І.

17.04

Экалагічны дэсант “Стань прыгажэй, мой любы Ракаў!” (2,5,8 класы)

Глінская-Басалай Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

24.04

Дзень памяці “Чарнобыль: памяць і боль” (2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

МАЙ

01.05

Экалагічны дэсант “Стань прыгажэй, мой любы Ракаў!” (2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

08.05

Дзень здароўя і спорту (3,6,9 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч., Сакалоўская В.І.

15.05

Конкурс ваенна-патрыятычнай песні “Вікторыя” (1-11 класы)

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

22.05

Агульнашкольны турыстычны злёт (2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Курбан М.М., Новік Д.М., Алейнік І.І., Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

29.05

Да міжнароднага дня абароны дзяцей “Свята дзяцінства” (2-8, 10 класы)

Класныя кіраўнікі 2-8,10 класаў, Русецкая А.М., Рыпінская Т.Ю., Бялоцкая Н.Д.

 

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

развернуть

Цель воспитательной работы в шестой школьный день:

Создание условий для развития социально-адаптивной, духовно-моральной, конкурентноспособной личности, способной на осознанный выбор жизненной позиции, на самостоятельную выработку идей, личность, которая умеет ориентироваться в современных социокультурных условиях

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть