Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

АСНОЎНЫЯ МЕРАПРЫЕМСТВЫ ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА ДНЯ 2021/2022 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

развернуть

Тэматычныя месячнікі:

  • Верасень – месячнік бяспекі
  • Кастрычнік – месяц сям’і
  • Лістапад – месячнік здаровага ладу жыцця
  • Снежань – месяц міласэрнасці
  • Студзень – месячнік працоўнага выхавання і профарыентацыі
  • Люты – месячнік фінансавай граматнасці
  • Сакавік – месячнік прававога выхавання
  • Красавік – месячнік экалагічнага выхавання
  • Май – месяц патрыятычнага выхавання

6 школьны дзень на 2021/2022 навучальны год

ВЕРАСЕНЬ

Дата

Мерапрыемства

Адказныя

04.09

“Ты ў сэрцы маім, Беларусь!”

(3,6,9 класы)

Глінская Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

11.09

Дзень здароўя і спорту “У краіне здароўя” (4,7,10 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч.

18.09

Да Дня народнага адзінства

“У адзінстве моц” (2,5,8 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

25.09

Дзень прафілактыкі правапарушэнняў   “Мы ў адказе” (3,6,9 класы)

Глінская Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

КАСТРЫЧНІК

02.10

Канцэртная праграма да Дня настаўніка “Імя тваё – настаўнік”

(11 клас)

Русецкая А.М., Мілясевіч Л.І., Васілеўская Л.Ч., Конаўка Г.У., Супрановіч І.У.

09.10

Дзень здароўя і спорту “Здаровым быць модна” (2,5,8 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

16.10

Святочная праграма “Святло матуліных вачэй” (1-11 класы)

Русецкая А.М., Мілясевіч Л.І., Васілеўская Л.Ч., Конаўка Г.У., Супрановіч І.У.

23.10

Агульны дзень бяспекі “Маё бяспечнае жыццё” (4,7,10 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч.

30.10

Дзень талерантнасці “Мы ўсе роўныя, мы ўсе розныя” (3,6,9 класы)

Глінская Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

ЛІСТАПАД

06.11

Восеньская ярмарка “Багата восень падарункамі, а дзеці талентамі”

(1-11 класы)

Русецкая А.М., Мілясевіч Л.І., Васілеўская Л.Ч., Конаўка Г.У., Супрановіч І.У.

13.11

Дзень здароўя і спорту (3,6,9 класы)

Глінская Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

20.11

Дзень здаровага ладу жыцця “Веды – адказнасць – здароўе” (да міжнароднага дня супраць СНІду) (2,5,8 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

27.11

Дзень прававых ведаў

“Мае правы і абавязкі” (4,7,10 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч.

СНЕЖАНЬ

04.12

Конкурс “Вітай нас – гэта наш клас!” (2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У.

11.12

Дзень здароўя і спорту (2,5,8 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

18.12

Майстэрня навагодніх ідэй “Святочная майстэрня” (4,7,10 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч.

25.12

Навагодні вечар (1-11 класы)

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У.

СТУДЗЕНЬ

08.01

Дзень здароўя і спорту “Зімовыя забавы” (3,6,9 класы)

Глінская Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

15.01

Дзень профарыентацыі

“Дзіўны свет прафесій” (4,7,10 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч.

22.01

Калядная сустрэча “Калядная зорка” (2-11класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У.

29.01

Дзень энергазберажэння “Маладое пакаленне за энергазберажэнне” (2,5,8 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

ЛЮТЫ

05.02

Вечар сустрэч “А гады ляцяць…”

(11 клас)

Васілеўская Л.Ч., Мілясевіч Л.І., Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У.

12.02

Дзень здароўя і спорту (4,7,10 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч.

19.02

Конкурсна-гульнявая праграма для тат “Рыцары сярод нас” (1-11 класы)

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Новік Д.М., Алейнік І.І..

26.02

Дзень фінансавай граматнасці

“Юны фінансіст” (3,6,9 класы)

Глінская Т.В., Яновіч Г.Б. , Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

САКАВІК

05.03

Святочны канцэрт “Да свята 8 сакавіка” (1-11 класы)

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У.

12.03

Дзень здароўя і спорту (2,5,8 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

19.03

Дзень прафілактыкі злачынстваў і правапарушэнняў “Я і Закон”

(4,7,10 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч.

26.03

Конкурс “Міс вясна – 2021”

(2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У.

КРАСАВІК

02.04

Экалагічны дэсант “Стань прыгажэй, мой любы Ракаў!” (2,5,8 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

09.04

Дзень здароўя і спорту (3,6,9 класы)

Глінская Т.В., Яновіч Г.Б., Ангельчык Г.А., Прынус А.В., Русецкая А.М., Алейнік І.І., Власава І.Ф., Ярмак В.І.

16.04

Конкурс “Суквецце талентаў” (2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У.

23.04

Дзень памяці “Чарнобыль: памяць і боль” (3,6,9 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

30.04

Дзень экалогіі “Мая зялёная планета” (4,7,10 класы)

Ганчарык Н.М., Храпко С.М., Данілава М.У., Яфіменка І.У., Капуста І.А., Васілеўская Н.І., Багарэвіч В.Ч.

МАЙ

07.05

Конкурс ваенна-патрыятычнай песні “Вікторыя” (1-11 класы)

Класныя кіраўнікі 1-11 класаў, Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У.

14.05

Дзень здароўя і спорту (2,5,8 класы)

Кавалёва А.А., Корань А.І., Верамеенка К.А., Раман В.А., Бохан В.А., Якубоўская Л.С., Ярмак В.І. Мархель К.Ю., Лагоўская Н.К.

21.05

Агульнашкольны турыстычны злёт (2-11 класы)

Класныя кіраўнікі 2-11 класаў, Конаўка Г.У., Новік Д.М., Алейнік І.І., Супрановіч І.У.

28.05

Да міжнароднага дня абароны дзяцей “Свята дзяцінства” (2-8, 10 класы)

Класныя кіраўнікі 2-8 класаў, Конаўка Г.У., Русецкая А.М., Супрановіч І.У., Алейнік І.І.

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

развернуть

Цель воспитательной работы в шестой школьный день:

Создание условий для развития социально-адаптивной, духовно-моральной, конкурентноспособной личности, способной на осознанный выбор жизненной позиции, на самостоятельную выработку идей, личность, которая умеет ориентироваться в современных социокультурных условиях

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть